Strony

poniedziałek, 23 września 2013

Poczwórne szczęście...

...entuzjasty dalekich obserwacji z Płaskowyżu Kolbuszowskiego to zobaczyć jednocześnie Tatry, dwa Beskidy i Łysogóry. Tym razem Kuba upolował:
  • Góry Świętkorzyskie (77 km),
  • Beskid Sądecki (118 km),
  • Beskid Wyspowy (100 km),
  • Tatr (ponad 160 km).


Góry Świętokrzyskie, pierwsze zdjęcie poniżej przestawia Łysą Górę i Szczytniak, pod nim zbliżenie na Łysą Górę (Święty Krzyż), na zdjęciu trzecim Łysica (77 km):




Na kolejnym zdjęciu, na ostatnim planie prezentuje się Beskid Wyspowy - pierwsze tak szerokie ujęcie tego tematu z Płaskowyżu Kolbuszowskiego. Z lewej strony kadru widoczny dobrze szczyt Jaworz 918 m (100 km). W centralnej części zdjęcia widnieje maszt na Górze Świętego Marcina 384 m (ok. 50 km): 


Kolejno mamy Beskid Sądecki (ostatni plan w lewej połówce zdjęcia i ostatnie widoczne pasmo przed Tatrami na prawej połówce) - 118 km: 


I wreszcie to co lubimy w tych obserwacjach najbardziej - TATRY!


fot. Jakub Widurek, 2013.09.06

niedziela, 8 września 2013

Czwarty dzień z rzędu (164 km)

Od czterech dni, każdego kolejnego wieczora, z powiatu kolbuszowskiego widać Tatry. Taka sytuacja nie wystąpiła jeszcze od trzech lat. Dziś nie było już tak dobrze jak na poprzednio prezentowanych zdjęciach Kuby, wykonanych z Przyłęka dwa dni temu, gdyż za Tatrami zawisły już chmury nadciągającego frontu. Do widocznych szczytów Tatr jest ponad 160 km (punkt obserwacyjny: Górka Weryńska):



fot. Paweł Rzucidło, 2013.09.08.

Poniżej jeszcze symulacja widoku w Kashmir 3D:



czwartek, 5 września 2013

Tatry, Beskid Sądecki i Święty Krzyż z Przyłęka

Przedwczoraj został wykonany kolejny krok milowy w dalekich obserwacjach z Płaskowyżu Kolbuszowskiego. Jakub wykonał z jednego miejsca i w tym samym czasie zdjęcia trzech odległych pasm górskich:

  • Gór Świętkorzyskich (77 km),
  • Beskidu Sądeckiego (118 km),
  • Tatr (ponad 160 km).

Pierwsze i drugie zdjęcie przedstawia masywy Łomnicy i Lodowego Szczytu w Tatrach Wysokich, a na ich tle widzimy oświetlony maszt przekaźnika na Przehybie w Beskidzie Sądeckim:




Na zdjęciu trzecim widzimy oświetlony przekaźnik na Świętym Krzyżu oraz, co bardzo ciekawe, podświetlone mury klasztoru (na prawo od przekaźnika):


fot. Jakub Widurek, 2013.09.04